Тиждень української поезії

10.04.2019 13:22

Відповідно до річного плану закладу, графіку внутрішкільного контролю з 11 по 15 березня 2019 року в школі проходив тиждень української поезії згідно окремого плану, розробленого вчителями української мови та літератури В.П.Діхтяр, А.Я.Дудник, О.В.Андрійчук та М.Г.Бойко.

Загальношкільним челенджем стали поетичні хвилинки на кожному уроці, вчителі-предметники, розпочинаючи кожен урок, цитували поезії відомих українських літературних класиків.

Учні 5-11 класів оформили дошку матеріалами про Кобзаря «Життєва дорога Шевченка». Було проілюстровано відомі та маловідомі факти із життя українського Генія.

Бібліотекар школи Гладка О.М. провела виховну годину з учнями 5 класу на тему: «Пророча сила Кобзаря», під час якої учні стали очевидцями нелегкої долі великого поета та зробити ще один крок до розуміння творчості Т.Шевченка.

Учні 1-11 класів готували інформаційні постери на тему: «Черкащина – колиска української поезії», тож батьки, учні, гості, що завітали до школи, дізналися багато цікавого про творчість Валентини Коваленко, Лілії Блискавиці, Василя П’ятуна – Діброви, Наталії Віргуш, Олексія Пухного,  Людмили Тараненко, Василя Симоненка, Анатолія Горбівненка, Тодося Осьмачки та інших митців слова.

До 205 – річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка учні 1-4 класів приурочили малюнки до творів поета під загальною назвою «У віночок Кобзареві». Найкращими були малюнки таких учнів: Зайвого Н, Тітова Д, Мушак Є, Сільченко М. (2 клас, класний керівник Зірник К.М.), Цьомри М., Апілат Є., Йовжій М., Чернаєнко К., Боброва Є. (3 клас, класний керівник Чеп О.І.), Темченко М., Пухної Д., Зоріної Л., Семчук Д. (4 клас, класний керівник Брежата О.М.).

Переможцями вікторини «Інноваційні портрети» стали Радченко Є. (11 клас, вчитель Діхтяр В.П.), десятикласник Скорик В. та учениця 8 класу Теренник Н. (вчитель Дудник А.Я.).

Найкращими знавцями української поезії стали такі учні: Теренник В., Радченко Є., Ніколенко І., Безмеліцина К., Костюкова Л., Ларіна Я., Пиндик Є. (11 клас, вчитель Діхтяр В.П.), Коваленко Д., Ворона К., Олійник Є., Лихолай С., Нагорнюк А. (7 клас, вчитель Андрійчук О.В.), Король А., Гоголєва К., Шамрай А., Трикоз А., Максменко Б. (6 клас, вчитель Андрійчук О.В.), Міщенко О., Норенко Я., Бондаренко А., Семчук Е., Павліченко В., Богатирьова М. (5 клас, вчитель Андрійчук О.В.).

Цікаво пройшов День співочої поезії «Поетична мозаїка» (захід підготували вчителі – філологи та педагог-організатор Сидоренко Ю.М.).

Підсумовуючи проведення «Тижня української поезії» у школі, вчителі української мови та літератури Бойко М.Г., Дудник А.Я., Андрійчук О.В., Діхтяр В.П. нагородили учнів грамотами та солодкими подарунками.