Практикум з формування громадянських компетентностей

29.01.2020 14:12

Тренінгова зустріч педагогів Смілянської Школи-родини №15 стала певним переломним моментом у нашому навчанні щодо розвитку громадянських компетентностей на різних предметах. Реалізуючи наш план змін, щиро скажу, що частина вчителів до цих пір думала, що для навчання демократичним цінностям потрібно виділити окрему частину уроку і цей етап буде додатковим навантаженням на педагога. Тому практикум щодо використання вправ посібників Ради Європи був на часі. Представлені вправи «Кожен голос має значення» та «Доста» показали, що інтеграція предметних та громадянських компетентностей не лише можливий, але й надзвичайно цікавий інтерактивний прийом. Розуміння суті підходів «ПРО», «ЧЕРЕЗ» та «ДЛЯ» учасникам допомогли проаналізувати як когнітивний, так і діяльнісний аспект практичної частини. «Еврикою» тренінгу стало розуміння, що педагоги закладу можуть разом здійснити картографування елементів громадянської освіти для досягнення спільного результату. Консолідація зусиль вчителів та розуміння єдиної мети щодо формування демократичних цінностей на різних предметах – це наше сьогоднішнє надбання. СПІЛЬНЕ для всіх і ОСОБИСТЕ для кожного.