Поради батькам першокласників

31.08.2020 11:02
Поради батькам першокласника від психолога
1. Вранці будіть дитину спокійно, не згадуйте вчорашні прорахунки, не підганяйте її, розрахувати час - це ваш обов'язок.
2. Введіть звичку зранку снідати, давайте з собою фрукти.
3. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.
4. Зустрічайте дитину спокійно.
5. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.
6. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.
7. Зауваження вчителя вислуховуйте без дитини. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть з дитиною спокійно.
8. При спілкуванні з дитиною не вживайте вислову: «Якщо ти будеш добре вчитись, то...». Часом умови ставляться важкі - і тоді ви опиняєтеся у незручному становищі.
9. Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини.
10. У сім'ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною.
11. Не робіть акцент на оцінках, краще запитайте "що нового ти сьогодні дізнався?".
12. Дотримуйтеся режиму дня, це дасть можливість уникнути емоційного напруження. 13. Перед сном уникайте жвавих ігор та не нагадуйте про неприємні речі.