Осінній марафон тренінгів в м.Львів

08.10.2019 15:48

Надзвичайно актуальним є навчання педагогів впроваджувати в практику роботи методики інтеграції предметних та громадянських компетентностей. З цією метою та в рамках програми "Демократична школа" команда Смілянської школи - родини 15 долучилася до осіннього марафону тренінгів, що був організований в м. Львів Європейським центром Вергеланда (Норвегія) та Радою Європи. Фасилітацію події забезпечували сертифіковані тренери,які представили інструментарій для формування базових громадянських компетентностей, запропонували критерії їх оцінювання та сприяли переосмисленню ролі вчителя у процесі шкільної соціалізації дитини. Складним і водночас пріоритетним напрямком роботи стало формування розуміння наскрізної лінії між окремим предметом і громадянськими компетентностями. Смілянські вчителі перші з педагогів міста здійснили занурення в методики навчання основ демократичного громадянства та прав людини під час викладання кожного предмету в 5 - 11 класах. Також було опрацьовано використання формувального оцінювання в старшій школі, яке буде офіційно впроваджуватися з 2021 року. Окремі тренінгові сесії були присвячені загальношкільним проєктам,як особливому методу формування громадянських компетентностей. Смілянська школа - родина №15 отримала неоціненні знання і практичні навички,які дадуть змогу учнівській, педагогічній та батьківській спільноті вивести свій рідний заклад на якісно новий рівень надання освітніх послуг.