Навчання вчителів для успіхів учнів

19.12.2019 13:47

Зустріч, на яку чекали. Ці слова колег стали кращим мотиватором для чергової тренінгової сесії в Смілянській школі-родині №15. Осінній марафон плавно змінюється зимовим променадом. Багато встигли за 3 години. ДЕСКРИПТОРИ тепер нам не страшні, адже вчителі знають як їх використовувати для створення навчальних програм, планування і формувального оцінювання. КАРТКИ ДЛЯ ДЕМОКРАТІЇ вже використовуються на уроках та годинах спілкування. Емоційно забарвленою виявилася вправа з посібника «Навчання суперечливим питанням». ЗАЦЕПИЛО і викликало дискусії питання щодо реальності системних демократичних змін в закладі. Вишенька на торті – вправа з посібника «TASKS» «ОБМІН ЦІННОСТЯМИ». Мабуть, це саме те, що було потрібно учасникам наприкінці робочого дня. ЗАДУМАЛИСЬ про свої та чужі цінності, вчились чути себе і оточуючих. ЗРОЗУМІЛИ, що повага до людини починається з прийняття її цінностей. Рефлексія показала, що найвагомішими здобутками тренінгу виявилося усвідомлення того, що аргументована навіть протилежна позиція опонента може стати частиною нас, нашого досвіду.