ПЛАН ВІСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ НА 2017-2018 н.р.

 

Військово – патріотичне виховання

Основним  напрямком виховної роботи обрано військово-патріотичне спрямування.

Пріоритетні напрямки робити :

 - комфортність особистості дитини;

- виховання любові до своєї Батьківщини,

- формування загальнолюдських цінностей;

- виховання відчуття гордості до свого народу, історії;

- усвідомлення ними значущості здорового способу життя та фізичного самовдосконалення;

- виховання моральної відповідальності за все, що робиться на рідній землі;

- вивчати вікові традиції і героїчні сторінки історії українського народу.

Починається робота в школі зі знання та поваги до символів держави: у кожному класі наявні куточки державної символіки, усі урочистості починаються і закінчуються гімном та внесенням прапора. Наші прапороносці часто очолюють міські святкові колони. Щопонеділка розпочинаємо навчання з акапельного виконання Гімну  України та підняття прапора.  Право підняти прапор надається учневі, який протягом тижня здобув певні перемоги у навчальному чи виховному процесі.

З метою національного виховання упродовж року проводяться цілий  ряд заходів, деякі традиційні для всіх шкіл, а деякі притаманні лише нашій. Наприклад,  Свято української страви для 4 класу, Свято української пісні для 6 класу, конкурс «Анумо, козаки!» для 5 класу.

Вже другий рік в закладі існує козацький клас – це учні 7 класу. Під керівництвом класного керівника Слободяник О.В. діти беруть участь у різноманітних заходах як шкільного, так і міського рівнях.

По особливому відзначаємо 14 жовтня – День Покрови та Захисника Вітчизни, адже в це день у закладі День вишиванки.

В жовтні  проводиться тиждень військово – патріотичного виховання, під час якого проводяться виховні години, уроки пам’яті та мужності, виставки малюнків, фестиваль фотознімків, інформаційні вісники, флеш – моби.

До дня визволення України та рідного міста від фашистських загарбників і Дня Пам’яті та Примирення в Україні біля будинку культури мікрорайону силами закладу проводяться мітинги для місцевих жителів та учнів школи.

В закладі працює гурток «Джура» керівником якого є вчитель предмету «Захист Вітчизни» Шевчук В.В. 

 

Військово-патріотичний конкурс  "Герої не вмирають"

ЛЮБЛЯЧИЙ СИН СВОЄЇ КРАЇНИ!
 

      З метою вивчення історичного минулого рідного краю, історико-культурних надбань українського народу, популяризації серед учнівської молоді національної культурної спадщини, посилення національно-патріотичного виховання школярів в Смілянському навчально-виховному комплексі «Дошкільний начальний заклад-загальносвітня школа І-ІІІ ступенів №15» створено краєзнавчий музей. При шкільному музеї систематично здійснюється пошуково-краєзнавча робота, яка завжди супроводжується діяльністю, в результаті якої в учнів формуються такі риси: ініціативність, винахідливість, допитливість,  відчуття спільної справи, самоствердження. Пошукова робота приносить учням насолоду, викликає гордість за історичне минуле українців. Учні з гордістю представляють свій пошуковий матеріал, проводячи оглядові та тематичні екскурсії. Багато уваги приділяється питанню національно-патріотичного виховання молоді, вчителі виховують, щоб молодь любила свій край, а також могла стати на захист своєї держави. Прикладом для школярів є герої, які віддали своє життя, захищаючи свою країну. Тому педагог-організатор Сидоренко Ю.М.та члени учнівського самоврядування центру народознавчої політики та краєзнавства «Духовні перлини»,  зібрали матеріал про життєвий та бойовий шлях героя АТО Олега Новохатька. Здійснюючи пошукову роботу згідно Положення про проведення обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої, не вмирають», присвяченого борцям за незалежність України у XX та XXI століттях. Ми хочемо, щоб подвиг, який здійснив Олег, залишився у наших серцях і став прикладом для наслідування молоді. З цією метою працюємо над створенням збірки для шкільного музею «Герої Смілянщини».  

      Головне - не забути. Не забути, що ми живемо на Землі тільки завдяки їм, героям, що завжди поруч – в думках, спогадах рідних і рядках віршів. А головне – в пам’яті людей. Тому наш заклад завжли є осередком, де з самого малку формуються патріотичність і чесність, мужність і героїзм.