Велика козацька рада відбулася!

19.12.2016 11:24

Велика козацька рада відбулася!

6 грудня 2016 року в приміщенні Смілянського навчально-виховного комплексу №15 на козацьку раду зібрався педагогічний та учнівський колектив закладу, батьківська громада мікрорайону, депутати міської ради, представники управління освіти, молоді та спорту, БДЮТ. Саме цей святковий день 25-річчя Збройних сил України було обрано для проведення знакової події загальноміського значення – посвяти учнів 6-го козацького класу в козачата.

За доброю традицією місцевий священнослужитель отець Олексій освятив захід, оголосивши стародавню українську молитву, а також подарував козацькій старшині ікону Святої Покрови – щоб оберігала молодих козачат, давала їм наснагу у роботі та навчанні. Музичні привітання від вихованців БДЮТ (директор Бакеєва Л.В.) стали яскравим доповненням заходу.

Урочисто та серйозно прозвучала козацька клятва з вуст шестикласників. Козацька старшина громадського об’єднання «Смілянська сотня імені Василя Бурки» УВК здійснила ритуал посвяти. Молодих козачат своїм виступом привітали джури козацького рою «Полин».

Радник міського голови Олег Трушкевич, депутат міської ради Роман Хоменко та директор комплексу Бобришова Любов Володимирівна вручили козачатам реєстрові грамоти та шеврони.

Почесний гість, воїн 79-ї аеромобільної бригади Старіков Андрій Григорович побажав добра і миру всім присутнім та подарував бойовий прапор від воїнів для музею закладу.

Зі словами привітання від управління освіти, молоді та спорту виступила завідувач міського методичного кабінету Руденко Валентина Борисівна і побажала, щоб в навчально-виховному комплексі №15 й надалі впроваджували традиції козацької педагогіки для розбудови рідної України. Підсумком свята стала подія, яка викликала бурхливі оплески всього залу – виховнику козацького класу, вчителю предмету «Захист Вітчизни» Шевчуку Віктору Володимировичу була вручена відзнака Президента України за вагомі досягнення у вихованні підростаючого покоління.

Отже, смілянська земля 6 грудня поповнилася 21 молодим козаком, які з честю будуть нести це звання по життю на благо рідної землі.

Заступник директора з НВР Криворучко М.В.