Підсумки тижня української мови

08.12.2017 09:36

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, продемонструвати свою творчість.

Презентували відкриття заходів учні 3 класу, завітавши з поетичним словом до кожного класу. Яскравих барв додав український національний одяг в якому учні з гордістю приходили до школи. Звісно, вишите вбрання ще не робить людей патріотами. Однак якщо дітей змалку привчати пишатися рідним, то і надалі вони з гордістю представлятимуть нашу славну Україну. По закінченні акції було зроблено виставку з фотографій школярів у вишиванках.

У Вівторок проходив конкурс фотоколажу «Краща мова єднання - українська», над створенням яких працював активно кожен клас.До виконання завдання творчо підійшли Подмарьова Анастасія, Норенко Ярослава, Хоменко Олександра, Лазовська Олександра, Темченко Марія, Красілюк Діана

В конкурсі на кращого читця поезій українських поетів, а також поезій, складених учнями, який проводився, звучали вірші, в яких прославлялась рідна мова, її багатство і краса. Переможцями стали: 1кл- Тітов Дмитро, Манжос Ірина, Петренко Іванка, Богатирьова Ольга, Дмитраш Іван, Сільченко Марія; 2кл.-Апілат Єлизавета, Цьомра Максим, Дерман Крістіна;3кл.-Теренник Дамір;4кл.-Перемей Катерина. Власні вірші про мову презентували Завгородня Софія та Семчук Емілія.

В середу чудові  дитячі роботи по темі «Українська мова в моєму серці»-3-4кл., та  калейдоскоп малюнків до авторських казок 1-2кл. прикрашали стіни школи.

Слухаючи мову щодня ми часто не вдумуємося в її особливості, сприймаємо слова, як щось звичайне, само собою зрозуміле. Саме тому вирішили провести інтелектуальний конкурс знавців рідної мови, який відбувся в четвер. Найкращі знання показали:2кл.-Цьомра Максим        , Апілат Єлизавета;3кл.-Темченко Марія, Артеменко Геннадій, Пухна Діана, Лазавська Олександра, Овчаренко Єлизавета; 4кл.-Семчук Емілія, Чайка Анастасія, Брежатий Анатолій, Кутова Мілана, Кулинич Анастасія, Ларін Ярослав, Бондаренко Анастасія, Міщенко Ольга,Норенко Ярослава.

Урочисте закриття Тижня української мови провели у п’ятницю на шкільній лінійці де учнів нагородили подяками та солодкими призами.

Класні керівники 1-10 класів провели виховні години на тему: «Значення української мови – духовної скарбниці нації».

Серед учнів 5-10 класів було проведено конкурс «Найкращий писар». Переможцями стали: Пугач Анастасія, Трикоз Анна (5 клас), Василенко Роман, Ворона Катерина (6 клас), Ковтун Станіслав, Зайва Юлія (7 клас), Коваль Сергій, Пілявська Аліна (8 клас), Скорик Віталій, Тимченко Станіслав (9 клас), Коврик Ірина, Радченко Євгенія (10 клас).

Учні 5 класу (вчитель Діхтяр В.П.) взяли участь у «Мовознавчому турнірі». Переможцями стали  Пугач Анастасія (1 місце), Трикоз Анна (2 місце), Король Анастасія (3 місце). Конкурс  допоміг учням пригадати матеріал з української мови з розділів: «Орфографія», «Лексика», «Фразеологія», «Пунктуація».

Також учні 5 класу брали участь у проведенні конкурсу «Літературний вернісаж». Вони майстерно малювали героїв літературних творів, ілюстрували казки та оповідання. Переможцями стали:

1.                    Максименкоо Богдан

2.                    Трикоз Анна

3.                    Пугач Анастасія

4.                    Коломієць Олекссандра

5.                    Тимченко Аліна

6.                    Миколенкоо Аріна

Редколегія учнів 5 класу на чолі з Пугач Анастасією отримала подяку за випуск стіннівки на тему «Українська мова у прислів’ях та приказках».

Учні 6 класу разом з учителем А.Я.Дудник провели захід «Родинний файл» на тему: «Мова моєї сім’ї». Цей захід  допоміг виявити, якими словами, яку лексику використовують  батьки, бабусі і дідусі, спілкуючись зі своїми дітьми і внуками.

Переможці:

Бочарніков Олег,

Олійник Євгенія,

Василенко Роман,

Бойко Сергій.

Учні 7 класу (вчитель Дудник А.Я.) провели вікторину – колаж на тему: «Упізнай Україну у слові».

У колажах учні відобразили цікаві назви предметів, національні символи, твори українських письменників, географічні назви рослин – символів України.

Переможці:

1.                    Теренник Віка;

2.                    Теренник Надія;

3.                    Дроздова Ольга;

4.                    Кутова Дарина;

5.                    Бараннік Валерія;

6.                    Звіряка Лідія;

7.                    Зайва Юлія;

8.                    Ковтун Станіслав;

9.                    Лазовський Сергій;

10.               Бондаренко Поліна.

Учні 8 класу (вчитель Бойко М.Г.) взяли участь у проведенні інтелектуальної гри «Мовний крос». Переможцем став Коваль Сергій.

Учні 9 класу (вчитель Дудник А.Я.) взяли активну участь у заході на тему: «Я і молодіжний сленг». Захід проходив у формі веселих посиденьок.

Учні розповідали про молодіжний сленг, які слова вони використовують у своєму мовленні, яку шкоду завдає сленг літературній мові та вказали шляхи боротьби зі сленгом. Нагороду отримали всі учні класу.

Учні 10 класу (вчитель Діхтяр В.П.) провели «Інформаційний практикум на тему: «Українські мовознавці». З цікавою інформацією про розвиток української мови впродовж півстоліття та на сучасному етапі виступили: Ларіна Яна, Теренник Валерія, Радченко Євгенія, Коврик Ірина.

Завершився тиждень української мови та літератури урочистою лінійкою, на якій переможці конкурсів, вікторин та інших заходів були нагороджені грамотами і солодкими призами.