Пам'яті Великого Кобзаря

14.03.2018 11:41

Літературно-музична композиція "Сердечні пристрасті Т.Шевченка"

28 лютого вчитель української мови та літератури Дудник А.Я., вчитель музичного мистецтва Саркісян Е.Е. та педагог-організатор Сидоренко Ю.М. запросили педагогів переглянути літературно-музичну композицію «Сердечні пристрасті Кобзаря» по вшануванню пам’яті Т.Г.Шевченка. Цікавими для присутніх виявилися історії з життя поета про жінок, які любили нашого земляка і з якими він мріяв пов’язати свою долю. Затамувавши подих, вслуховувалися у слова Шевченкової Долі у виконанні учениці 9 класу Осіпової Марго та до слів Тарасика-дитини (учня 1-го класу Дудника Арсена), який просив у Долі щасливого майбутнього.

Учасникам заходу запам’яталася сповідь Шевченкової Любові (учениця 7-го класу Зайва Юлія) і самого Т.Шевченка (учня 9-го класу Данієляна А.), який сумними поетичними рядками роздумував про свою самотність. Експозиція з портретами коханих жінок поета – Оксани Коваленко, Євдокії Гусіковської, Анни Закревської, Варвари Рєпніної, Феодосії Ускової, Катерини Піунової, Лукерії Полусмак - дозволила педагогам ближче познайомитися з особистим життям Великого Кобзаря. Такий захід допоміг пізнати ще одну сторінку життя геніального українця, земляка і просто людини. Шевченко помирав самотній. Слава не завжди йде в парі з особистим благополуччям. Але всі жінки, до яких прагнуло поетове серце, отримали від нього найдорожчий дарунок – безсмертя. Хто б про них знав, якби не його рядки, сповнені то радощів, то болю. Рядки, які житимуть стільки ж, скільки живе любов. Вічно.