Кроки до Нової української школи

14.03.2018 11:34

Готуємося до впровадження Державного стандарту початкової освіти

Вчителі початкових класів запросили колег відвідати методичну гру «Нова Українська Школа – від теорії до практики». Вчителі початкової ланки познайомили своїх колег з унікальними прийомами і техніками, які розкриває НУШ в роботі вчителя. Кузьменко С.С. розповіла про проект Державного стандарту початкової загальної освіти, що ґрунтується на таких принципах: презумпція талановитості дитини, цінність дитинства, радість пізнання, розвиток особистості, здоров’я, безпека. Прослухавши відеоролик виступу міністру освіти Л.Гріневич, з присутніми вчителями було проведено тестування, на знання основних положень концепції. З методикою проведення ранкової зустрічі познайомила вчитель початкових класів Чеп О.І., практично презентувавши елементи ранкового кола разом з колегами. Вчитель Брежата О.М. поділилася досвідом із прийомами використання методики «DAILY-5» - систематичною, щоденною роботою, яку учні щоденно виконують впродовж 20 хвилин. Це читання для себе, читання для когось, слухання, робота зі словами, письмо для себе. Впровадження НУШ неможливо без технології критичного мислення, яке спрямоване на формування у молодших школярів аналітичного мислення. Вчителі Кузьменко С.С. та Брежата О.М. на практичних діях познайомили присутніх з новими технологіями «РАФТ» та «Фішбоун», відмітивши, що у школі слід системно змінити всі компоненти навчально-виховного процесу, адже суть технологій: ненав’язливість, відсутність категоричності та авторитарності з боку вчителя, надання учневі можливості пізнати себе у процесі отримання знань. Після кінетичної релаксаційної паузи педагоги дійшли до висновку, що із сучасними дітьми треба домовлятися, повсякчас мотивувати на виконання певної роботи.