ОГОЛОШЕННЯ

    Адміністрація Смілянського навчально - виховного комплексу повідомляє про те, що на базі закладу забороняються будь-які платні освітні послуги, не передбачені чинним законодавством.

Шановні батьки!

                   Адміністрація Смілянського навчально – виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 15» доводить до Вашого відома, що в закладі одноразовим безкоштовним харчуванням забезпечуються такі категорії учнів:

 - учні 1 – 4 класів (із малозабезпечених сімей; діти, батьки яких демобілізовані із зони АТО або яким надано статус учасника бойових дій)     -                                                                                                                                                                                           12,29 грн.

 - учні 5 – 11 класів (із малозабезпечених сімей; діти, батьки яких демобілізовані із зони АТО або яким надано статус учасника бойових дій)     -                                                                                                                                                                                  14,49 грн.

 - діти – сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування віком від 13 років і старше                                                                              -                                                                                                                                     22,34 грн.

З 01.03.2018 року  плата для батьків за перебування дітей у дошкільному відділенні закладу:

 - ясельна група (з 10,5 год. перебуванням дітей)                                                                                                             6 гривень 77 копійок;

 - дошкільні групи (з 10,5 год. перебуванням дітей)                                                                                                          10 гривень 36 копійок.

НАДХОДЖЕННЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ ВІД БАТЬКІВ

 

Ясельна група -      2180,00 грн,

Середня група -      2280,00 грн,

Молодша група -    300,00 грн,

Старша група - 1900,00 грн.

Всього -       6 660,00 грн.

1 клас -         2720,00 грн,     (в класі 21 учень),

2 клас -         2960,00 грн,     (в класі 24 учня),

3 клас -         4220,00 грн,     (в класі 34 учні),

4 клас -         6080,00 грн,     (в класі 32 учні),

5 клас -         2700,00 грн,     (в класі 24 учні),

6 клас -         1190,00 грн, (в класі 21 учень),

7 клас -         2240,00 грн,     (в класі 28 учнів),

8 клас -         6260,00 грн,     (в класі 30 учнів),

9 клас -         1600, 00 грн, (в класі 26 учнів),

11 клас -        1170, 00 грн (в класі 15 учнів).

Всього          31 140, 00 грн.

Голова батьківського комітету О.В.Тимченко

 

 

ВИТРАТИ БАТЬКІВСЬКИХ КОШТІВ

(станом на 07.04 2017 року)

 

Послуги за Інтернет -                 966,00 грн,

Премії для учнів -                        700,00 грн,

Електроматеріали (лампочки, розетки, кабелі, короби) -                                           868,00 грн,

Підведення Інтернету до класних кімнат -                                                             1744,00 грн,

Ковролін в дошкільне відділення - 6883,00 грн,

Банер в музей -                           885,00 грн,

Банер в кабінет хімії -                 2300.00 грн,

Праска в дошкільне відділення -     555,00 грн,

Санітарно – гігієнічні засоби -   814,00 грн,

Канцтовари -                               761,00 грн,

Ремонт музею -                           1576,00 грн,

Ремонт туалету для хлопчиків - 9500,00 грн,

Будівельні матеріали (фарба, шпаклівка, грунт, цемент) -      10300,00 грн.

Всього -                                 37 852,00 грн.

Голова батьківського комітету      О.В.Тимченко

                                         

                                              

У РОДИНІ З'ЯВИВСЯ ПЕРШОКЛАСНИК...

Приймати дитину - означає любити не за те,

що вона гарна, розумна, здібна, відмінник, помічник, 

 а просто за те, що вона є!

 Дитина пішла у перший клас…  Це буде не простий рік, постаратися доведеться всій родині. Адже на самому початку навчання, поки першокласник звикає до шкільних вимог, засвоює необхідні навички поведінки, опановує навчальними вміннями, він особливо потребує пильної уваги, підтримки, присутності і контролю близьких людей.

Не відмовляйтеся від проводів першокласника до школи, навіть у тому випадку, якщо не треба переходити вулицю. Кілька змістовних хвилин поряд з рідною людиною, і дитина відчуває значущість події, що сталася у житті: вона стала школярем. Незабаром малюк зрозуміє, що ця дорога – не прогулянка, а початок трудового дня. Прагніть максимально використовувати ранковий час для корисного взаємного спілкування. Нехай воно стане для дитини бажаним. Підніміть настрій першокласнику, якщо він встав не з тієї ноги, підбадьорте, якщо чимось незадоволений. Багато чого можна встигнути по дорозі: повторити уроки, прочитати вивчений вчора напам'ять вірш, визначити головну мету дня.

Окремої уваги заслуговує режим дня. Важливо правильно розподілити час навчання і відпочинку, оскільки головною причиною проблем з навчанням і поведінкою є підвищена стомлюваність, неможливість тривалої концентрації уваги. Складіть режим дня і строго стежте за його дотриманням. Заплануйте час для обов'язкової прогулянки.

Зустрівши малюка у шкільному вестибюлі і прямуючи до будинку, запитайте його: «Що сьогодні на уроках було цікавого? Що тобі сподобалося, а що засмутило?»

     Якщо вас щось турбує у поведінці дитини, її учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

      Зі вступом до школи в житті дитини з'явилася людина більш авторитетна, ніж ви. Це – вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

      Для розвитку особистості дуже важливо, щоб дитина продовжувала виконувати якісь доручення по дому. При всій необхідності звикання дітей до нової життєвої ситуації не можна звільняти їх від додаткових обов'язків.

Дослідники вказують на умови, які впливають на успішне протікання процесу адаптації до шкільного навчання. Серед них:

·        повна сім’я;

·        високий рівень освіти батьків;

·        правильні методи виховання в сім’ї;

·         відсутність конфліктної ситуації в сім’ї;

·        функціональна готовність до навчання в школі;

·        адекватне усвідомлення свого статусу в групі ровесників;

·        високий статус дитини в групі дитячого садка до вступу у 1-й клас;

·        задоволення від спілкування з дорослими;

·        позитивне ставлення до дітей з боку батьків і вчителя.

Як допомогти дитині увійти у робочий ритм

1. Поступово після літа поновлюйте режим дня. Не варто різко піднімати дитину о 7-й годині ранку – просто кладіть її спати на півгодини раніше і будіть з кожним днем трохи раніше.

2. Упродовж перших 3-5 тижнів навчання скоротіть час перегляду телевізора, комп’ютерні ігри. Мозку і так доведеться переробляти багато інформації! Замість цього більше гуляйте, малюйте, читайте вголос вечорами, грайте у настільні ігри.

3. Обговоріть з дитиною, що може викликати у неї хвилювання або тривогу, можливо вона хвилюється перед зустріччю з новим дитячим колективом або вчителем. Обговорені вголос страхи зменшаться.

4. Уникайте перевтоми. Не варто негайно записувати дитину у декілька гуртків і секцій. Нехай  вона увійде у робочий ритм плавно.

4 помилки батьків на початку навчального року

Будь-яка мама мріє про те, щоб дитина почала навчальний рік спокійно і без стресів. Але іноді батьки, самі того не підозрюючи, створюють додаткові приводи для хвилювання. Ось найбільш розповсюджені помилки.

1. Ви вимагаєте, щоб дитина моментально налаштувалася на навчання. Молодшому школяреві,  особливо першокласнику, зовсім непросто переключитися: змінюється режим дня, оточення, навіть місце проживання, якщо літо ви проводили на дачі. Привезіть дитину додому за 3-4 дні до початку занять, аби вона змогла звикнути до побутових умов.

2.  Ви наполягаєте на самостійності. Допомагайте першокласнику зібрати портфель до школи. Якщо він щось вдома забув, будьте до цього готові і не сердьтеся.

Якщо у вас у сім’ї учень 2-4 класу, який у минулому році сам готував уроки і збирав портфель, у перші дні після літніх канікул ваша допомога йому може бути просто необхідною.

3. Ви одразу записуєте дитину у гуртки і секції.  Початок навчального року – вже достатньо серйозне навантаження на дитину. Дайте їй 5-6 тижнів для того, щоб адаптуватися до школи, а перші заняття у гуртках і секціях плануйте на кінець жовтня.

4. Ви нервуєте. Хвилювання батьків завжди передається дитині, і якщо дорослі не можуть контролювати емоції, то першокласнику буде ще складніше. Це підвищує нервозність малюка, руйнує впевненість дитини у власних силах. Намагайтеся підбадьорювати дітей, хвалити їх за те, що вони гарно роблять. Чим більше дитина боїться невдачі, тим вище ризик помилок!

Розумна їжа

Поради дієтолога

(Правильне харчування допоможе дитині бути бадьорою, рідше хворіти і краще навчатись. Важливо не просто нагодувати дитину, але привчити її до правильного режиму харчування)

 

Каша – ідеальний сніданок! Вівсянка багата на білки та амінокислоти, гречана – на хром (допомагає запобігти цукровому діабету), молібден (покращує засвоєння заліза, знижує ризик анемії. Ячмінна каша сприяє виведенню токсинів та шлаків, а пшоняна багата на вітаміни В5 і РР, необхідні для роботи нервової системи.

 

Після другого уроку  саме час з’їсти  йогурт (додайте до нього жменю горіхів і сухофруктів), випити пляшку несолодкої негазованої води. Наші клітини на 80% складаються з води, нестача  її погано впливає на роботу організму, особливо головного мозку.

У школі організовано гаряче харчування. Поясніть дитині, що це  корисніше, ніж з’їсти булку, чіпси або піцу. Після такого «обіду» школяр стане в’ялим і сонливим. І допінги (шоколад і кола) не підвищать працездатності.

Якщо дитина обідає вдома, привчіть її їсти суп. Це стане гарною харчовою звичкою для усіх членів сім’ї. Готуйте різні супи, використовуючи овочеві, нежирні м’ясні, рибні бульйони, супи-пюре.